Traži English (United States)  Čeština (Česká Republika) Slovenčina (Slovenská Republika)  Hrvatski (Hrvatska)
23. veljača 2018 ..:: Chorvatsko ::.. Registrirajte se  Prijava
chorvatská vlajka
   Novinky Minimiziraj  
Výlety na Brači 2 a Sveti Jure - 14. ožujak 2009Knin na Google Earth - 7. svibanj 2008
Google Earth aktualiuzoval mapy Kninu a okolí.
Dálniční známky Slovinsko - 7. svibanj 2008
Slovinsko zavádí s platností od 1.7. 2008 dálniční známky pro vozidla dosavadní 1. a 2. kategorie. Současně pro tyto kategorie ruší mýto. Povinost mít dálniční známku se bude vztahovat na všechny úseky dálnic a silnic pro motorová vozidla, včetně těch, kde se dnes mýto nevybírá. Pro turisty směřující přes Graz - Maribor - Zagreb do Chorvatska se konkrétně jedná o úseky Šentilj - kruháč (A1) a kruháč - Maribor (H2). Dohromady ani ne 20km. K dispozici bude jen půlroční známka v ceně 35€.
Pro české (ale i ostatní) turisty se tedy jedná o nehorázné a neopodstatněné předražení cesty přes Slovinsko ze soušasných 1,5€ na 35€ (obě cesty) a tedy důvod hledat objízdnou trasu mimo dálnici nebo i mimo Slovinsko. Intuitivně se nabízí objížďka po 437 ze Šentilje na kruháč. Objíždění druhé části již bude o něco složitější.
zdroj obsáhlá diskuze na téma kudy objet
Cestování neplnoletých osob do Chorvatska - 7. svibanj 2008
Chorvatsko zavádí na novou sezónu obskurní novinku týkající se cestování neplnoletých osob, které necestují z žádným ze svých zákonných zástupců. (netýká se dětí, které jedou alespoň s jedním z rodičů). Takovýto nezletilec bude s sebou muset mít papír, kde bude od jeho zákoného zástupce uvedeno, že smí vycestovat do Chorvatska, na jak dlouho, kam a s kým. Je potřeba uvést veškeré nacionále (jméno, rodné číslo, číslo pasu/OP) zákonného zástupce, dítěte a toho s kým jede. Vše je potřeba potvrdit úředně ověřeným podpisem. Čistě teoreticky by pro občany EU, EHS a Švýcarska měl tento cár papíru stačit v jejich rodné řeči, pro ostatní s úředním překladem do Chorvatštiny.
Uvidíme jak se k tomu postaví v praxi, ale jistota je jistota, takže s dídětem pošlete do chorvatska i maminku.
diskuze na toto téma
Mapa k výletům na Brači - 19. siječanj 2008
Využil jsme toho, že Google aktualizovat snímky části Brače a vytvořil jsem plánky k tůrám popisovaným v jednom z článků. Plánky je možné buď prohlížet interaktivně on-line nebo stáhnout do Google Earth. Když už jsem se s tím Google Earth modulem dělal, dal jsem do něj i odkazy na fotky.
Brač na Google Earth - 2. siječanj 2008
Google Earth (konečně) trochu vylepšil snímky ostrova Brač. V použitelném rozlišení je nyn í k dispozici oblast obcí Bol, Dol, Donji Humac, Dračevica, Mirca, Murvica, Nerežišća, Postira, Splitska, Supetar, Škrip. Najdete také Blacu, Vidovu goru nebo letiště. Z dřívějška je pokryta oblast okolo Sutivanu. Nové snímky jsou ze zimního období, takže Vidova Gora je lehce pocukrovaná.
V praxi to tedy zanamená, že dobře je vidět vše na západ od spojinice Postira - Bol kromě rohu okolo Milny. Návštěvníci Milny a západní části ostrova (Sumartin, Selca, Povlja, Pučišća, ...) mají smůlu :-(. Na jak dlouho?
Zpracovat vlastní itinerář - 16. prosinac 2007
Pokud byste chtěli zpracovat vlastní itinerář z cesty musíte samozřejmě nejdřívě pořídit data - v principu u každého bodu vaší cesty napsat čas a vzdálenost. Další zpracování můžete udělat buďto ručně s kalkulačnou v ruce nebo v Excelu. Po čase však zjistíte, že přesvědčit excel k některým úkonům je docela náročné.
Já vám nabízím excelovou šablonu, která udělá "něco" a zároveň vygeneruje text ve formátu XML, který lze dále zpracovávat přímo na webu. Kdo se trochu vyzná v XML, HTML a CSS a na rozdíl o demne má talent na grafiku, dokáže pak hotové divy.
On-line aplikace na zpracování XML běží na itin.dzonny.cz. Tam naleznete ke stažení také vše potřebné.
Itinerář 2007 - 28. studeni 2007
Itinerář 2007 je konečně tady. Tentokráte zpracován kompletně v HTML, ale použijte FireFox, jinak to bude vypadat hnusně!
Výpravy na Brači - 3. rujan 2007
Popis několika polodenních tůr na ostrově Brači - hlavně v okolí Postiry. A jako bonus dvě plavecké/člunovací výpravy.
Itinerář 2006 - 12. lipanj 2007
Konečně jsem si (místo učení na zkoušku) našel čas překlopit sem první itinerář z roku 2006. Ještě není kompletní, ale aspoň něco.
ĐŘječnik - Chorvatský slovník - 30. ožujak 2007
Na starých stránkých nebo i jinde na internetu můžete stáhnout starou verzi chorvatského slovníku, který jsem naprogramoval. Nyní usilovně pracuji na nové verzi. Zatím se ještě nedostala do takového stádia, abych uveřejněl alespoň veřejnou testovací verzi. Ti, kteří se nenechají odratit složitější instalací, si však mohou pre-release build nového slovníku stáhnout na adrese codeplex.com/DjRjecnik. O dalším vývoji vás budu podrobně informovat ...
Jadran Express 2007 - 20. ožujak 2007
Stručně: Jadran Express v roce 2007 JEDE a to dokonce každý den!
Registarske oznake - 19. veljača 2007
Doplněn seznam registračních značek vozidel a lodí v Chorvatsku.
Chorvatské mince a bankovky - 19. veljača 2007
Článek o chorvatských mincích a bankovkách
Doplněny základní informace o chorvatsku - 14. veljača 2007Chorvatsko na dzonny.cz - 13. veljača 2007
Postupně uvádím do provozu sekci Chorvatsko, která se bude zabývat, překvapivě, Chorvatskem. Teď je v provozu fórum a úvodní stránka, s informacemi o tomto webu.
     
Dijeljenje   Ispis   
   Dobro došli u Republiku Hrvatsku! Minimiziraj  
Chorvatsko | Základní informace | SPZ | Další články
 

Chorvatsko na dzonny.cz

Vítejte na stránkách Chorvatsku
Tato krásná země si bezesporu zaslouží, aby jí bylo věnováno pár stránek i na tomto webu. Tyto stránky jsou pokračováním webu chorvatsko.iglu.cz. Vzhledem k jednodušší aktualizaci těchto stránek, doufám budou aktivnější než jejich předchozí verze. Umisťovat zde budu především různé zajímavé informace, větší prostor mi umožní i nějakou tu foto galerii a věci ke stažení. Zatím probíhá přemisťování vybraných částí obsahu původního webu. Zprovozněno bylo diskuzní fórum, tak doufám, že se v něm časem objeví i nějaké příspěvky. Ptejte se, pokud budu znát odpověď, rád odpovím, pokud ji znát nebudu, snad se najdou jiní.

Pokud máte nějakou zajímavou informaci, o kterou se chcete podělit, můžete ji umístit do k tomu určené sekce fóra. Pokud by někdo náhodou měl takovýchto informací přehršel a chtěl se podílet na tvorbě obsahu tohoto webu, uvítám jakékoliv nápady, informace či pomoc.

Đ.

     
 Ispis   
Trajekt
Chorvatský znak
   Odkazy Minimiziraj  
     
 Ispis   
   Poznámka Minimiziraj  
Sekce Chorvatsko na dzonny.cz je nástupcem mých původních stránek o chorvatsku na adrese chorvatsko.iglu.cz. Než se mi sem podaří přemístit veškerý obsah, můžete se podívat tam. Nadjete tam itineráře, chorvatský slovník (usilovně pracuji na nové verzi) a pár dalších věcí.
     
 Ispis   
   Reklama Minimiziraj  
Bez reklam
     
  
Od 12.2. 2007
Celkem
Chorvatsko
© Đonny 2007   Uvjeti uporabe  Izjava o privatnosti
DotNetNuke® is copyright 2002-2018 by DotNetNuke Corporation